Perełki Tygodnia

Wiadomość
Niemalże wszyscy kojarzymy nazwisko Tove Jansson z jedną z najbardziej znanych bajek naszego dzieciństwa – Muminkami. Mało kto jednak wie, że autorka miała wiele innych zainteresowań, a nazywanie ją mamą Muminków doprowadzało ją niejednokrotnie do szału, o czym pisała w listach i dziennikach. Tworzyła również opowiadania przeznaczone dla dorosłych. Po książkę z ich zbiorem sięgnęłam w tym tygodniu. „Wiadomość” nazywana łabędzim śpiewem sędziwej autorki składa się z opowiadań, które wybrała do zbioru sama artystka. Niektóre z nich były publikowane wcześniej, inne pojawiły się w formie drukowanej po raz pierwszy. Każde z nich składa się na portret mało znanej nam Tove i zawiera prawdę o nie zawsze łatwym życiu pisarza. Dla mnie szczególnie ciekawe było tytułowe opowiadanie „Wiadomość”, które zawiera fragmenty z autentycznych listów do Tove – zarówno biznesmenów, jak i zwyczajnych ludzi (czasami nawet dzieci). Uwierzcie, że te dziwaczne prośby, żądania i pytania mogą wprawić w nie lada zdumienie.
Lektura dla każdego, nie tylko dla fanów Muminków : ) Warto przeczytać ją chociażby po to, by odkryć nowe oblicze pisarki : )

indeks

Zainwestuj w wolny czas
A na dodatek ciekawa notka, dzięki której dowiecie się, jak zainwestować w wolny czas. Link do strony TUTAJ. A może Wy podzielicie się jakimiś swoimi sposobami? : )

Reklamy
Perełki Tygodnia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s